Eaton XTAE012B01WD001
SKU: CS4998727MPN: XTAE012B01WD001Alternate Part #: 3-1802-986AUPC/EAN: 782116841806
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 48 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |