Eaton M080-102
SKU: CS4898626MPN: M080-102UPC/EAN: 782114265130
Eaton 5A split core current sensor





Contact us for pricing and availability
Product Details
Split Core Current Transformer, 1000A, 1% accuracy, 2.60 x 6.25 in window
Attributes
| Accuracy | 1% |
| Amperage Rating | 1000A |
| Application Current Primary Rating | 1000A |
| Current Transformer Type | Split Core |
| Output Current Secondary | 5A |
| Quantity | 1.0000 |
| Window | 2.60 x 6.25 in |
| Window Size | 2.60” x 6.25” |
Specifications
| SKU | CS4898626 |
|---|---|
| MPN | M080-102 |
| UPC/EAN | 782114265130 |

