Eaton M080-122
SKU: CS4898627MPN: M080-122Alternate Part #: 66B2030G05UPC/EAN: 782114265147
Eaton 5A split core current sensor





$1,546.75
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton split core current transformer, 1200A, 1% accuracy, 2.60 x 6.25 in window
Attributes
| Accuracy | 1% |
| Amperage Rating | 1200A |
| Application Current Primary Rating | 1200A |
| Current Transformer Type | Split Core |
| Output Current Secondary | 5A |
| Quantity | 1.0000 |
| Window | 2.60 x 6.25 in |
| Window Size | 2.60” x 6.25” |
Specifications
| SKU | CS4898627 |
|---|---|
| MPN | M080-122 |
| Alternate Part # | 66B2030G05 |
| UPC/EAN | 782114265147 |

