Eaton HM2P400X5M01Z07
SKU: CS4885736MPN: HM2P400X5M01Z07UPC/EAN: 786679171646
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector

$6,166.63
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector,Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector,Motor circuit protector,400 A,Two-pole,Frame J-K,2000-4000 A,600 V,250 Vdc,Series C,T350K line and load
Attributes
| Amperage Rating | 400 A |
| Frame Size | Frame J-K |
| Magnetic Trip Range | 2000-4000 A |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Series | Series C |
| Terminals | T350K line and load |
| Type | Motor circuit protector |
| Voltage Max | 600 V, 250 Vdc |
| Voltage Max Uom | FAH |
Specifications
| SKU | CS4885736 |
|---|---|
| MPN | HM2P400X5M01Z07 |
| UPC/EAN | 786679171646 |


