Eaton HM2P400X5Z07
SKU: CS4885742MPN: HM2P400X5Z07UPC/EAN: 782114867938
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector

$5,794.47
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector,Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector,Motor circuit protector,400 A,Two-pole,Frame K,2000-4000 A,600 V,250 Vdc,Series C,T350K line and load
Attributes
| Amperage Rating | 400 A |
| Frame Size | Frame K |
| Magnetic Trip Range | 2000-4000 A |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Series | Series C |
| Terminals | T350K line and load |
| Type | Motor circuit protector |
| Voltage Max | 600 V, 250 Vdc |
| Voltage Max Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4885742 |
|---|---|
| MPN | HM2P400X5Z07 |
| UPC/EAN | 782114867938 |


