Eaton DS626TK
SKU: CS4852164MPN: DS626TKUPC/EAN: 782113207889
Eaton safety switch fuse adapter kit





$235.15
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton safety switch fuse adapter kit,Used with 600A 240V general duty, heavy-duty safety switches,T Fuse adapter kit,600A,240V,T Fuse adapter kit,General duty, heavy-duty,600A 240V General duty, heavy-duty safety switches,240V
Attributes
| Amperage Rating | 600A DG, DH |
| Product Category | T Fuse adapter kit |
| Special Features | Used with 600A 240V General Duty, Heavy Duty Safety Switches |
| Switch Type | General duty, heavy duty |
| Type | T Fuse adapter kit |
| Used With | 600A 240V General duty, heavy-duty safety switches |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4852164 |
|---|---|
| MPN | DS626TK |
| UPC/EAN | 782113207889 |









