Eaton DS600JK
SKU: CS4852162MPN: DS600JKUPC/EAN: 782113110912
Eaton safety switch fuse adapter kit





$119.26
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton safety switch fuse adapter kit,Used with 600A 240-600V heavy-duty, 600 general duty safety switches,J Fuse adapter kit,600A,240-600V,J Fuse adapter kit,General duty, heavy-duty,600A 240-600V Heavy-duty
Attributes
| Amperage Rating | 600A DH only |
| Product Category | J Fuse adapter kit |
| Special Features | Used with 600A 240-600V Heavy Duty, 600 General Duty Safety Switches |
| Switch Type | General duty, heavy duty |
| Type | J Fuse adapter kit |
| Used With | 600A 240-600V Heavy-duty, 600 general duty safety switches |
| Voltage Rating | 240-600 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS4852162 |
|---|---|
| MPN | DS600JK |
| UPC/EAN | 782113110912 |









