Eaton DS46FK
SKU: CS4852151MPN: DS46FKUPC/EAN: 782113207728
Eaton safety switch fuse adapter kit

$128.39
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Safety switch fuse adapter kit, 200 A, Heavy duty double-throw, Used with 200 A 240-600 V heavy duty, double-throw safety switches, 200 A general duty, 240-600 V
Attributes
| Amperage Rating | 200A, 200A DG |
| Product Category | R Fuse Adapter Kit |
| Special Features | Order one kit for three poles |
| Switch Type | Heavy duty, double-throw |
| Type | R Fuse adapter kit |
| Used With | 200A 240-600V Heavy Duty, Double Throw Safety Switches, 200A General Duty |
| Voltage Rating | 240-600V DH |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4852151 |
|---|---|
| MPN | DS46FK |
| UPC/EAN | 782113207728 |










