Eaton DS566TK
SKU: CS4852159MPN: DS566TKUPC/EAN: 782113207902
Eaton safety switch fuse adapter kit





$202.60
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Safety switch fuse adapter kit, 400 A, Heavy duty, Used with 400 A 600 V heavy duty safety switches, 600 V
Attributes
| Amperage Rating | 400A DH |
| Product Category | T Fuse Adapter Kit |
| Special Features | Used with 400A 600V Heavy Duty Safety Switches |
| Switch Type | Heavy duty |
| Type | T Fuse adapter kit |
| Used With | 400A 600V Heavy Duty Safety Switches |
| Voltage Rating | 600 V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4852159 |
|---|---|
| MPN | DS566TK |
| UPC/EAN | 782113207902 |









