Eaton DS726TK
SKU: CS4852222MPN: DS726TKUPC/EAN: 782113536453
Eaton safety switch fuse adapter kit





$307.50
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton safety switch fuse adapter kit,T Fuse adapter kit,800A,240V,T Fuse adapter kit,Heavy-duty,800A 240V Heavy-duty safety switches,240V
Attributes
| Amperage Rating | 800A DH |
| Product Category | T Fuse adapter kit |
| Special Features | Used with 800A 240V Heavy Duty Safety Switches |
| Switch Type | Heavy duty |
| Type | T Fuse adapter kit |
| Used With | 800A 240V Heavy-duty safety switches |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4852222 |
|---|---|
| MPN | DS726TK |
| UPC/EAN | 782113536453 |









