Eaton DS426TK
SKU: CS4852149MPN: DS426TKUPC/EAN: 782113207810
Eaton safety switch fuse adapter kit

$289.42
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Safety switch fuse adapter kit, 200 A, Three-pole, Heavy duty, Used with 200 A 240 V heavy duty safety switches, 240 V
Attributes
| Amperage Rating | 200A |
| Product Category | T Fuse Adapter Kit |
| Special Features | Order one kit for three poles |
| Switch Type | Heavy duty |
| Type | T Fuse adapter kit |
| Used With | 200A 240V Heavy Duty Safety Switches |
| Voltage Rating | 240V DH |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4852149 |
|---|---|
| MPN | DS426TK |
| UPC/EAN | 782113207810 |










