Eaton DS526TK
SKU: CS4852154MPN: DS526TKUPC/EAN: 782113207872
Eaton safety switch fuse adapter kit

$198.97
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Safety switch fuse adapter kit, 400 A, General duty, heavy duty double-throw, Used with 400 A 240 V general duty, heavy duty safety switches, 240 V
Attributes
| Amperage Rating | 400A DG, DH |
| Product Category | T Fuse Adapter Kit |
| Special Features | Used with 400A 240V General Duty, Heavy Duty Safety Switches |
| Switch Type | General duty, heavy duty double-throw |
| Type | T Fuse adapter kit |
| Used With | 400A 240V General Duty, Heavy Duty Safety Switches |
| Voltage Rating | 240V |
| Voltage Rating Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4852154 |
|---|---|
| MPN | DS526TK |
| UPC/EAN | 782113207872 |









