Square D ABL7RP1205
SKU: CS4810554MPN: ABL7RP1205
Regulated Switch Power Supply, 1 or 2-phase, 100.240V AC- 12V, 5 A
Contact us for pricing and availability
Product Details
Power supply
  • Power supply type: Regulated switch mode
  • Input voltage : 100...240 V AC, 1 or 2-phase
  • Output voltage: 12 V DC
  • Rated power in W: 60 W
  • Power supply output current: 5A
  • Network frequency: 47...63 Hz
  • IP degree of protection: IP20
Attributes
Marking CE
Operating Position vertical
Output Coupling parallel# #series
Output Voltage Limits 100…120 % adjustable
Power Dissipation In W 10.6 W
Power Supply Output Current 0.20833333333333334
Product Or Component Type power supply
Range Of Product Modicon Power Supply
Rated Power In W 60 W