Square D ABL8MEM24003
SKU: CS16390MPN: ABL8MEM24003
Regulated Switch Power Supply, 1 or 2-phase, 100..240V AC, 24V, 0.3 A
Contact us for pricing and availability
Product Details
PHASEO POWER SUPPLY
Attributes
| Marking | CE |
| Operating Position | vertical |
| Output Coupling | parallel# #series |
| Output Voltage Limits | 22.2…28.8 V adjustable |
| Power Dissipation In W | 2 W |
| Power Supply Output Current | 0.3 A |
| Power Supply Type | regulated switch mode |
| Product Or Component Type | power supply |
| Range Of Product | Modicon Power Supply |
| Rated Power In W | 7 W |
| Residual Ripple | 250 mV |
| Standards | UL 508# #CSA C22.2 No 60950-1# #EN/IEC 62368-1 |
Specifications
| SKU | CS16390 |
|---|---|
| MPN | ABL8MEM24003 |











