Square D ABL8MEM24003
SKU: CS16390MPN: ABL8MEM24003
Regulated Switch Power Supply, 1 or 2-phase, 100..240V AC, 24V, 0.3 A
Contact us for pricing and availability
Product Details
PHASEO POWER SUPPLY
Attributes
Marking CE
Operating Position vertical
Output Coupling parallel# #series
Output Voltage Limits 22.2…28.8 V adjustable
Power Dissipation In W 2 W
Power Supply Output Current 0.3 A
Power Supply Type regulated switch mode
Product Or Component Type power supply
Range Of Product Modicon Power Supply
Rated Power In W 7 W
Residual Ripple 250 mV