Square D ABL8RPS24050
SKU: CS1672490MPN: ABL8RPS24050
Regulated switch power supply, modicon power supply, 1 or 2 phase, 100 to 500V, 24V, 5A
Unit
Available on backorder
remove
add
Product Details
Regulated SMPS - 1 or 2-Phase - 100..500 V - 24 V - 5 A
Attributes
Anti Harmonic Filter low frequency harmonic currents
Marking CE
Operating Position vertical
Output Coupling parallel# #series
Output Voltage Limits 24…28.8 V adjustable
Power Dissipation In W 15.5 W
Power Supply Output Current 0.208
Power Supply Type regulated switch mode
Product Or Component Type power supply
Range Of Product Modicon Power Supply
Rated Power In W 120 W