Square D ABL8RPS24050
SKU: CS1672490MPN: ABL8RPS24050
Regulated switch power supply, modicon power supply, 1 or 2 phase, 100 to 500V, 24V, 5A




$447.97
UnitAvailable on backorder
Product Details
Regulated SMPS - 1 or 2-Phase - 100..500 V - 24 V - 5 A
Attributes
| Anti Harmonic Filter | low frequency harmonic currents |
| Marking | CE |
| Operating Position | vertical |
| Output Coupling | parallel# #series |
| Output Voltage Limits | 24…28.8 V adjustable |
| Power Dissipation In W | 15.5 W |
| Power Supply Output Current | 0.208 |
| Power Supply Type | regulated switch mode |
| Product Or Component Type | power supply |
| Range Of Product | Modicon Power Supply |
| Rated Power In W | 120 W |
| Standards | CSA C22.2 No 60950-1# #UL 508# #EN/IEC 62368-1 |
Specifications
| SKU | CS1672490 |
|---|---|
| MPN | ABL8RPS24050 |










