Turck BI10-Q14-ADZ32X2/S34
SKU: CS3788021MPN: BI10-Q14-ADZ32X2/S34Alternate Part #: 4256225UPC/EAN: 4047101093865
4256225 - FERRITE, RECT., AC, CABLE
Inductive Sensor
Resistant to Magnetic Fields
- Rectangular, height 14 mm
- Active face on top
- Plastic, PBT‐GF30‐V0
- AC 2-wire, 20…250 VAC
- DC 2-wire, 10…300 VDC
- NO contact
- Cable connection
Attributes
| Ambient Temperature | -25…+70 °C |
| Construction Size | 52 x 30 x 14 mm, Q14 |
| Customs Tariff Number | 85365080900.0000 |
| Mounting | Flush |
| Operating Voltage | 20…250 VAC / 10…300 VDC |
| Output Function | NO contact, 2-wire |
| Protection Class | IP67 |
| Rated Switching Distance | 10 mm |
| Special Feature | Resistant to magnetic fields |
| Switching Frequency | 0.020 kHz |