Square D RXZE2S108M
SKU: CS1678345MPN: RXZE2S108M
socket, Harmony Electromechanical Relays, for RXM2 relays, screw connec to rs, separate contact




$9.67
UnitAvailable on backorder
Product Details
Zelio Timer Relays Socket RXZ - separate contact - 12 A, \< 250 V, connector, for relay RXM2
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-55 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-55 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-85 °C |
| Contact Terminal Arrangement | separate |
| Device Short Name | RXZ |
| Dielectric Strength | 2500 V |
| Marking | CE |
| Marking 1 | CE |
| Product Certifications | CSA# #Lloyd’s# #UL |
| Product Or Component Type | socket |
| Range Of Product | Harmony Electromechanical Relays# #Harmony Timer Relays |
| Sale Per Indivisible Quantity | 10.0000 |
| Shape Of Pin | flat |
| Standards | IEC 61984 |
Specifications
| SKU | CS1678345 |
|---|---|
| MPN | RXZE2S108M |










