Square D RXZE2M114M
SKU: CS1678339MPN: RXZE2M114M
socket, Harmony Electromechanical Relays, for RXM2 RXM4 relays, screw connec to rs, mixed contact




$96.66
UnitAvailable on backorder
Product Details
Socket RXZ - mixed contact - 10A - \< 250V - Connector - for Relay RXM2.., RXM4
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-55 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-55 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-85 °C |
| Contact Terminal Arrangement | mixed |
| Device Short Name | RXZ |
| Dielectric Strength | 2500 V |
| Marking | CE |
| Marking 1 | CE |
| Product Certifications | UL# #CSA# #Lloyd’s |
| Product Or Component Type | socket |
| Range Of Product | Harmony Electromechanical Relays# #Harmony Timer Relays |
| Sale Per Indivisible Quantity | 10.0000 |
| Shape Of Pin | flat |
| Standards | IEC 61984 |
Specifications
| SKU | CS1678339 |
|---|---|
| MPN | RXZE2M114M |










