Square D RXZE2S111M
SKU: CS1678340MPN: RXZE2S111M
socket, Harmony Electromechanical Relays, for RXM3 relays, screw connec to rs, separate contact




$9.67
UnitAvailable on backorder
Product Details
Socket RXZ - Separate Contact - 10 A - \< 250 V - Connector - for Relay RXM3
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -40-55 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -40-55 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-85 °C |
| Contact Terminal Arrangement | separate |
| Device Short Name | RXZ |
| Dielectric Strength | 2500 V |
| Marking | CE |
| Marking 1 | CE |
| Product Certifications | UL# #Lloyd’s# #CSA |
| Product Or Component Type | socket |
| Range Of Product | Harmony Electromechanical Relays |
| Sale Per Indivisible Quantity | 10.0000 |
| Shape Of Pin | flat |
| Standards | IEC 61984 |
Specifications
| SKU | CS1678340 |
|---|---|
| MPN | RXZE2S111M |










