Eaton M22-XDL-B
SKU: CS4899469MPN: M22-XDL-BAlternate Part #: 3-5552-003AUPC/EAN: 786685272610
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Illuminated, Button: Blue, IP69K, NEMA 4X, 21, IP67
Attributes
| Actuator | Flush |
| Button Color | Blue |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Illumination | Illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
Specifications
| SKU | CS4899469 |
|---|---|
| MPN | M22-XDL-B |
| Alternate Part # | 3-5552-003A |
| UPC/EAN | 786685272610 |











