Eaton M22-XDL-W
SKU: CS2928176MPN: M22-XDL-WAlternate Part #: 3-5552-044AUPC/EAN: 786685272757
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Illuminated, Button: white, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Actuator | Flush |
| Button Color | White |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Illumination | Illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
Specifications
| SKU | CS2928176 |
|---|---|
| MPN | M22-XDL-W |
| Alternate Part # | 3-5552-044A |
| UPC/EAN | 786685272757 |











