Eaton M22-XDL-G-GB6
SKU: CS4899476MPN: M22-XDL-G-GB6Alternate Part #: 3-5552-012AUPC/EAN: 786685272689
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Illuminated, Inscription: ON/ GB6, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21, Button: green
Attributes
| Actuator | Flush |
| Button Color | Green |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Etching Code | GB6 |
| Illumination | Illuminated |
| Inscription | ON |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
Specifications
| SKU | CS4899476 |
|---|---|
| MPN | M22-XDL-G-GB6 |
| Alternate Part # | 3-5552-012A |
| UPC/EAN | 786685272689 |










