Eaton M22-XDL-G-X1
SKU: CS2928625MPN: M22-XDL-G-X1Alternate Part #: 3-5552-013AUPC/EAN: 786685272696
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Illuminated, Button: green, Inscription: I/ X1, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Actuator | Flush |
| Button Color | Green |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Etching Code | X1 |
| Illumination | Illuminated |
| Inscription | I |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
Specifications
| SKU | CS2928625 |
|---|---|
| MPN | M22-XDL-G-X1 |
| Alternate Part # | 3-5552-013A |
| UPC/EAN | 786685272696 |











