Eaton M22-XDL-Y
SKU: CS2928177MPN: M22-XDL-YAlternate Part #: 3-5552-058AUPC/EAN: 786685272771
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Illuminated, Button: Yellow, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Actuator | Flush |
| Button Color | Yellow |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Illumination | Illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | Button lens |
| Type | M22 |
Specifications
| SKU | CS2928177 |
|---|---|
| MPN | M22-XDL-Y |
| Alternate Part # | 3-5552-058A |
| UPC/EAN | 786685272771 |











