Eaton M22-XDL-B-X6
SKU: CS4899472MPN: M22-XDL-B-X6Alternate Part #: 3-5552-007AUPC/EAN: 786685272641
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Illuminated, Button: Blue, Inscription: R/ X6, IP67, NEMA 4X, 21, IP69K
Attributes
| Actuator | Flush |
| Button Color | Blue |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Etching Code | X6 |
| Illumination | Illuminated |
| Inscription | R |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Button lens |
Specifications
| SKU | CS4899472 |
|---|---|
| MPN | M22-XDL-B-X6 |
| Alternate Part # | 3-5552-007A |
| UPC/EAN | 786685272641 |










