Eaton M22-XDL-G
SKU: CS4899473MPN: M22-XDL-GAlternate Part #: 3-5552-008AUPC/EAN: 786685272658
Eaton M22 pushbutton button lens

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 pushbutton button lens, M22 Button Lens, 22.5 mm, Illuminated, Button: freen, IP67, NEMA 4X, 21, IP69K
Attributes
| Actuator | Flush |
| Button Color | Green |
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Illumination | Illuminated |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | Button lens |
| Type | M22 |
Specifications
| SKU | CS4899473 |
|---|---|
| MPN | M22-XDL-G |
| Alternate Part # | 3-5552-008A |
| UPC/EAN | 786685272658 |











