Eaton XTREPI10B40W
SKU: CS5483061MPN: XTREPI10B40WAlternate Part #: MSAA199207UPC/EAN: 786689642020
Eaton XT IEC control relay

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC control relay, DILA-40(42V50HZ,48V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 10A |
| Auxiliary Contacts | 4NO/0NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
Specifications
| SKU | CS5483061 |
|---|---|
| MPN | XTREPI10B40W |
| Alternate Part # | MSAA199207 |
| UPC/EAN | 786689642020 |


