Eaton XTREPI10B40A
SKU: CS5483055MPN: XTREPI10B40AAlternate Part #: MSAA199205UPC/EAN: 786689642006
Eaton XT IEC control relay

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC control relay, DILA-40(110V50HZ,120V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 10A |
| Auxiliary Contacts | 4NO/0NC |
| Coil | A |
| Coil Voltage | 110V50HZ,120V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
Specifications
| SKU | CS5483055 |
|---|---|
| MPN | XTREPI10B40A |
| Alternate Part # | MSAA199205 |
| UPC/EAN | 786689642006 |


