Eaton XTREPI10B31W
SKU: CS5483054MPN: XTREPI10B31WAlternate Part #: MSAA199212UPC/EAN: 786689642075
Eaton XT IEC control relay

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC control relay, DILA-31(42V50HZ,48V60HZ)-PI
Attributes
| Amperage Rating | 10A |
| Auxiliary Contacts | 3NO/1NC |
| Coil | W |
| Coil Voltage | 42V50HZ,48V60HZ |
| Frame Size | 45 mm |
Specifications
| SKU | CS5483054 |
|---|---|
| MPN | XTREPI10B31W |
| Alternate Part # | MSAA199212 |
| UPC/EAN | 786689642075 |


