Eaton EHB1922A3KS0G20000
SKU: CS5476272MPN: EHB1922A3KS0G20000Alternate Part #: 3-4779-20135AUPC/EAN: 786689084509
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 192A, 75 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp w/ aux cont byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | Auxiliary contacts fault Bypass light kit (on bypass run) VFD run Manual bypass switch |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476272 |
|---|---|
| MPN | EHB1922A3KS0G20000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20135A |
| UPC/EAN | 786689084509 |
