Eaton EHB1922A3KS0G2A000
SKU: CS5476271MPN: EHB1922A3KS0G2A000Alternate Part #: 3-4779-20136AUPC/EAN: 786689084660
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 192A, 75 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp w/ aux cont byp light kit space heater
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | bypass run) Bypass light kit (on VFD run Manual bypass switch fault Space heater Auxiliary contacts |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476271 |
|---|---|
| MPN | EHB1922A3KS0G2A000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20136A |
| UPC/EAN | 786689084660 |
