Eaton EHB1922A3KS0E20000
SKU: CS5476264MPN: EHB1922A3KS0E20000Alternate Part #: 3-4779-20127AUPC/EAN: 786689084271
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 192A, 75 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp switch byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | fault Manual bypass switch Bypass light kit (on VFD run bypass run) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476264 |
|---|---|
| MPN | EHB1922A3KS0E20000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20127A |
| UPC/EAN | 786689084271 |

