Eaton EHB1925A3KS0G20000
SKU: CS5476324MPN: EHB1925A3KS0G20000Alternate Part #: 3-4779-50183AUPC/EAN: 786689083564
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 192A, 200 hp 575V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp w/ aux cont byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | Manual bypass switch Bypass light kit (on fault Auxiliary contacts VFD run bypass run) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476324 |
|---|---|
| MPN | EHB1925A3KS0G20000 |
| Alternate Part # | 3-4779-50183A |
| UPC/EAN | 786689083564 |
