Eaton EHB1925A3KS0E20000
SKU: CS5476318MPN: EHB1925A3KS0E20000Alternate Part #: 3-4779-50175AUPC/EAN: 786689083342
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 192A, 200 hp 575V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp switch byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | Bypass light kit (on bypass run) fault Manual bypass switch VFD run |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476318 |
|---|---|
| MPN | EHB1925A3KS0E20000 |
| Alternate Part # | 3-4779-50175A |
| UPC/EAN | 786689083342 |
