Eaton XTOE175GCSP
SKU: CS5010244MPN: XTOE175GCSPAlternate Part #: 3-3118-101AUPC/EAN: 786685533261
Eaton C440 electronic overload relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton C440 electronic overload relay, XT Electronic Overload Relay - IEC, 35-175A, Selectable 10A, Class 10 ,20, 30, 105mm frame
Attributes
| Frame Size | 105 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | 35-175A |
| Trip Type | Selectable 10 A, class 10 ,20, 30 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010244 |
|---|---|
| MPN | XTOE175GCSP |
| Alternate Part # | 3-3118-101A |
| UPC/EAN | 786685533261 |





