Eaton XTOE100GGSS
SKU: CS5010241MPN: XTOE100GGSSAlternate Part #: 3-2769-221AUPC/EAN: 786685412627
Eaton C440 electronic overload relay







Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton C440 electronic overload relay, XT Electronic Overload Relay - IEC, 20-100A, Ground fault with selectable class 10, 20, 105mm frame
Attributes
| Frame Size | 105 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | 20-100A |
| Trip Type | Ground fault with selectable class 10, 20 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010241 |
|---|---|
| MPN | XTOE100GGSS |
| Alternate Part # | 3-2769-221A |
| UPC/EAN | 786685412627 |



