Eaton XTOE175GGSS
SKU: CS5010248MPN: XTOE175GGSSAlternate Part #: 3-3117-102AUPC/EAN: 786685533148
Eaton C440 electronic overload relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton C440 electronic overload relay, XT Electronic Overload Relay - IEC, 35-175A, Ground fault with selectable class 10, 20, 105mm frame_
Attributes
| Frame Size | 105 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | 35-175A |
| Trip Type | Ground fault with selectable class 10, 20 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010248 |
|---|---|
| MPN | XTOE175GGSS |
| Alternate Part # | 3-3117-102A |
| UPC/EAN | 786685533148 |




