Eaton XTOE1P6CCSS
SKU: CS2935185MPN: XTOE1P6CCSSAlternate Part #: 3-2653-001AUPC/EAN: 786685412443
Eaton C440 electronic overload relay






Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton C440 electronic overload relay, XT Electronic Overload Relay - IEC, .33-1.65A, Selectable 10A, Class 10 ,20, 30, 45mm frame
Attributes
| Frame Size | 45 mm |
| Mounting Method | Separate |
| Overload Range | .33-1.65A |
| Trip Type | Selectable 10 A, class 10 ,20, 30 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS2935185 |
|---|---|
| MPN | XTOE1P6CCSS |
| Alternate Part # | 3-2653-001A |
| UPC/EAN | 786685412443 |



