Eaton XTAE150G00TD3E150
SKU: CS5003299MPN: XTAE150G00TD3E150Alternate Part #: 3-2239-027BUPC/EAN: 786685100395
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,150 A,24–27 Vdc,0NO-0NC,G frame,90 mm,30-150 A C396,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 150A |
| Coil | 24-27 Vdc |
| Contact Configuration | 0 NO, 0 NC |
| Frame | G |
| Frame Size | 90 mm |