Eaton XTAE115G00BD3E150
SKU: CS5003190MPN: XTAE115G00BD3E150Alternate Part #: 3-2239-017BUPC/EAN: 786685100296
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 115A |
| Coil | 220 Vdc |
| Contact Configuration | 0 NO, 0 NC |
| Frame | G |
| Frame Size | 90 mm |