Eaton XTAE015B10BDP60
SKU: CS4999578MPN: XTAE015B10BDP60Alternate Part #: 3-1802-1705AUPC/EAN: 782116847556
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 220 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |