Eaton XTAE012B10AD3E005
SKU: CS4998788MPN: XTAE012B10AD3E005Alternate Part #: 3-2235-2453AUPC/EAN: 786685046044
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 120 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |