Eaton M060-751
SKU: CS4898624MPN: M060-751UPC/EAN: 782114265062
Eaton 5A split core current sensor

Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Split Core Current Transformer, 750A, 1% accuracy, 2.60 x 2.75 in window
Attributes
| Accuracy | 1% |
| Amperage Rating | 750A |
| Application Current Primary Rating | 750A |
| Current Transformer Type | Split Core |
| Output Current Secondary | 5A |
| Quantity | 1.0000 |
| Window | 2.60 x 2.75 in |
| Window Size | 2.75” x 2.70” |
Specifications
| SKU | CS4898624 |
|---|---|
| MPN | M060-751 |
| UPC/EAN | 782114265062 |


