Eaton BABRSPLC2020
SKU: CS4833050MPN: BABRSPLC2020UPC/EAN: 786680167690
Eaton BAB Smart circuit breaker





Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton GHQ Emergency Lighting Circuit Breaker, Two-pole, 20A, 14 kAIC, 277V, 24V, solenoid operated
Attributes
| Amperage Rating | 15 A |
| Interrupt Rating | 14 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Trip Type | 24V solenoid operated |
| Type | Smart circuit breaker |
| Voltage Rating | 277V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4833050 |
|---|---|
| MPN | BABRSPLC2020 |
| UPC/EAN | 786680167690 |






