Eaton GHQRAEL2020
SKU: CS4879639MPN: GHQRAEL2020Alternate Part #: 66C1200G06UPC/EAN: 786680117008
Eaton GHQ thermal magnetic circuit breaker

$2,106.28
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Type GHQ Emergency Lighting Circuit Breaker, Two-pole, 20A, 14 kAIC, 277V, 24V solenoid operated
Attributes
| Amperage Rating | 20 A |
| Interrupt Rating | 14 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Trip Type | 24V solenoid operated |
| Type | Thermal magnetic circuit breakers |
| Voltage Rating | 277V |
| Voltage Rating Uom | CEL |
Specifications
| SKU | CS4879639 |
|---|---|
| MPN | GHQRAEL2020 |
| Alternate Part # | 66C1200G06 |
| UPC/EAN | 786680117008 |





