Eaton BABRSPLC2015
SKU: CS4833049MPN: BABRSPLC2015UPC/EAN: 786680167683
Eaton BAB Smart circuit breaker





Discontinued - Contact Us For Pricing & Availability
Product Details
Eaton GHQ Emergency Lighting Circuit Breaker, Two-pole, 15 A, 14 kAIC, 277 V, 24 V, solenoid operated
Attributes
| Amperage Rating | 15 A |
| Interrupt Rating | 14 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Trip Type | 24V solenoid operated |
| Type | Smart circuit breaker |
| Voltage Rating | 277V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4833049 |
|---|---|
| MPN | BABRSPLC2015 |
| UPC/EAN | 786680167683 |








