Eaton BABRP2025
SKU: CS4833047MPN: BABRP2025Alternate Part #: 96-5647-23UPC/EAN: 782116062355
Eaton BAB Smart circuit breaker





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Type BAB Remotely Operated Bolt-on Circuit Breaker, 25A, Two-pole, 120/240V, Bolt-on
Attributes
| Amperage Rating | 25 A |
| Connection | Bolt-on |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Type | Smart circuit breaker |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4833047 |
|---|---|
| MPN | BABRP2025 |
| Alternate Part # | 96-5647-23 |
| UPC/EAN | 782116062355 |





