Eaton BABRP2030
SKU: CS4833048MPN: BABRP2030Alternate Part #: 96-5647-24UPC/EAN: 782116062362
Eaton BAB Smart circuit breaker





$1,272.38
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Type BAB Remotely Operated Bolt-on Circuit Breaker, 30A, Two-pole, 120/240V, Bolt-on
Attributes
| Amperage Rating | 30 A |
| Connection | Bolt-on |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Type | Smart circuit breaker |
| Voltage Rating | 120/240 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4833048 |
|---|---|
| MPN | BABRP2030 |
| Alternate Part # | 96-5647-24 |
| UPC/EAN | 782116062362 |





