Eaton GHQRAEL2015
SKU: CS4879638MPN: GHQRAEL2015Alternate Part #: 66C1200G05UPC/EAN: 786680116995
Eaton GHQ thermal magnetic circuit breaker

$2,106.28
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton GHQ Emergency Lighting Circuit Breaker, Two-pole, 15 A, 14 kAIC, 277V, 24V - solenoid operated
Attributes
| Amperage Rating | 15 A |
| Interrupt Rating | 14 kAIC |
| Number Of Poles | Two-pole |
| Trip Type | 24V solenoid operated |
| Type | Thermal magnetic circuit breakers |
| Voltage Rating | 277V |
| Voltage Rating Uom | CEL |
Specifications
| SKU | CS4879638 |
|---|---|
| MPN | GHQRAEL2015 |
| Alternate Part # | 66C1200G05 |
| UPC/EAN | 786680116995 |





