Eaton BABRP1030
SKU: CS4833043MPN: BABRP1030Alternate Part #: 96-5647-4UPC/EAN: 782116062324
Eaton BAB Smart circuit breaker





$891.49
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton Type BAB Remotely Operated Bolt-on Circuit Breaker, 30A, Single-pole, 120V, Bolt-on
Attributes
| Amperage Rating | 30 A |
| Connection | Bolt-on |
| Number Of Poles | Single-pole |
| Type | Smart circuit breaker |
| Voltage Rating | 120 V |
| Voltage Rating Uom | 4K |
Specifications
| SKU | CS4833043 |
|---|---|
| MPN | BABRP1030 |
| Alternate Part # | 96-5647-4 |
| UPC/EAN | 782116062324 |





